Święta i dieta

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia czas radości rodzinnych spotkań wypoczynku oraz dylematów.

Jeść czy nie jeść? Oto jest pytanie !

Jeśli jesteś osobą regularnie uprawiającą sport i jesteś w dobrej formie, to zarówno nadmiar kalorii, spożyty w święta jak i krótka przerwa od trenowania na pewno ci nie zaszkodzi.
Krótka przerwa od treningów nie zniweczy całego dotychczasowego wysiłku jaki włożyłaś/włożyłeś w to żeby dobrze wyglądać, a nawet może przynieść korzyści twojej formie.

Będzie to czas odstresowania i regeneracji. Czas ładowania kalorii innych niż w twoim codziennym jadłospisie.

Zatem jak obrócić świąteczną rozpustę na swoją korzyść? Oto sposób:

Wystarczy że na trzy dni przed wigilią zrobisz bardzo ciężkie treningi i ograniczysz spożywane kalorie z węglowodanów i tłuszczu spożywając chude białko i warzywa. Wtedy dania świąteczne staną się, tak zwaną fazą ładowania. Mięśnie pozbawione glikogenu oraz tłuszczu będą chłonęły produkty jak gąbka.

No a co z alkoholem? Alkohol nigdy nie jest wskazany, upośledza działanie wątroby i zakłóca proces przemiany materii. Jeśli już musisz pić to pij do tego duże ilości wody. Pomóż organizmowi wypłukać truciznę, jaką jest alkohol,  z organizmu.

Oczywiście energiczny spacer w świąteczne dni jest bardziej,  niż tylko wskazany.

 

A jeśli nie trenujesz, nie jesteś aktywna/ny ? No cóż, święta na pewno już nic nie zmienią. Zmienić możesz wszystko po świętach. Zacznij trenować i dbać o siebie od Nowego Roku, możesz to zrobić sama/sam, ale lepiej zgłosić się do nas, my wiemy jak to robić ?

Podobne Newsy